Válassza ki, hogy melyik jegyzőkönyvet kívánja megtekinteni: Polgármester választás Egyéni listás választás
Így működik a liberális szólásszabadság. Most kiderült, mégsem sikerült teljesen alapos munkát végeznie, mivel azért akadt jó néhány panaszkodó pássztói,... Folytatódik a Fidesz brutális győzelmi sorozata Nyiri Tibor (Fidesz-KDNP) lett Szerencs polgármestere az időközi polgármester-választáson. 2018. szeptember 9-én időközi polgármester-választást (és képviselő-testületi választást) tartottak a községben, [12] az előző képviselő-testület önfeloszlatása miatt. [13] A választáson a hivatalban lévő polgármester is elindult, de alulmaradt egyetlen kihívójával szemben. Népesség [ szerkesztés] 2001 -ben a település lakosságának 97%-a magyar, 3%-a cigány nemzetiségűnek vallotta magát. [14] Közlekedés [ szerkesztés] Vonattal a MÁV 118-as számú ( Nyíregyháza NYK–Kóta–Buj–Herminatanya–Balsai Tisza-part) vonalán volt elérhető. Itt azonban 2009. szeptember 17-től ideiglenesen szünetel a forgalom. Gávavencsellő polgármester választás 2018. Nevezetességei [ szerkesztés] Dessewffy-kastély A Dessewffyek Vencsellőn épült kastélyának magja egy a 18. század második felében készült barokk kiskastély, amely mellé egy másik kastélyt építettek klasszicista stílusban a 19. század elején.
10 es busz szeged Aquaworld busz vállalata Szeged hivatalos menetrendje alapján: 10-es járat útvonala: Tarjánváros–MÁV Igazgatóság–Szegedi vízmű Megállóhelyek: Tarján város v. á. - Tarján 115. épület - Tarján Víztorony - Tarján 312. épület - Retek utca - Szent György tér - Radnóti Gimnázium - MÁV Igazgatóság - Jégkunyhó - Dugonics tér - SZTK Rendelő - Szegedi vízmű. A járatok csúcsidőben 10, csúcsidőn kívül 20 percenként közlekedtek. A menetidő 13 perc volt, útvonala 5, 2 km hosszú volt. Két betétjárat is közlekedett. 10A jelzéssel a Tarjánváros–MÁV Igazgatóság a fentivel megegyező útvonalon, amelynek menetideje 9 perc, útvonalának hossza 3, 7 km volt. A járatok külön meghirdetett időpontokban indultak. A 10Y a Tarjánváros–Csillag tér–Központi egyetem útvonalon járt. 10/Y járat megállói: Tarjánváros v. 10 Busz Szeged. ép - Tarján Víztorony - Tarján 320. ép. - Fecske utca - Cipőgyár - Szt. György tér - Radnóti Gimnázium - MÁV Igazgatóság - Jégkunyhó - Dugonics tér - Központi Egyetem. A követési idő 10 és 20 perc, munkaszüneti napokon 20 perc volt.
Az Olajos utcában csak a május óta 4-es decentrumként működő belső végállomása után augusztus 1-től 43-asra átszámozott korábbi 10A-s maradt. 1974. elején a 10-es volt ez egyik vonal, ahol felváltották a farosokat az első IK 260-asok Szegeden. Abban az évben is többször terelgették a 10-es buszcsaládot is. Tarjáni végállomása az Olajos utcában volt. Itt egy könnyűszerkezetes végállomási épület is létesült ekkor. A végállomást a Belváros felől a Sólyom utca, Olajos utca útvonalon érte el, s a másik 4 innen induló viszonylattal együtt - mintegy hurkot képezve - a Csörlő utca, Csorba utca, Sólyom utca útvonalon hagyta el. Ezekben az utcákban az egykori megállók nyomai a mai napig megtalálhatók. A Sólyom utcából a Budapesti krt. - Szamos u. - Tarján széle (akkor: Tápai sor) nyomvonalon érte el a József Attila sgt-at, majd azon és a Tisza Lajos krt-on (akkor: Lenin krt. 10 es busz szeged for sale. ) végighaladva érte el a Szegedi Vízmű nevű másik végállomást. Az árvízi emlékműnél ekkor tolatással fordult meg a faros (IK 66).
vállalata Szeged hivatalos menetrendje alapján: 10-es járat útvonala: Tarjánváros–MÁV Igazgatóság–Szegedi vízmű Megállóhelyek: Tarján város v. á. - Tarján 115. épület - Tarján Víztorony - Tarján 312. épület - Retek utca - Szent György tér - Radnóti Gimnázium - MÁV Igazgatóság - Jégkunyhó - Dugonics tér - SZTK Rendelő - Szegedi vízmű. A járatok csúcsidőben 10, csúcsidőn kívül 20 percenként közlekedtek. A menetidő 13 perc volt, útvonala 5, 2 km hosszú volt. 10 es busz szeged hungary. Két betétjárat is közlekedett. 10A jelzéssel a Tarjánváros–MÁV Igazgatóság a fentivel megegyező útvonalon, amelynek menetideje 9 perc, útvonalának hossza 3, 7 km volt. A járatok külön meghirdetett időpontokban indultak. A 10Y a Tarjánváros–Csillag tér–Központi egyetem útvonalon járt. 10/Y járat megállói: Tarjánváros v. ép - Tarján Víztorony - Tarján 320. ép. - Fecske utca - Cipőgyár - Szt. György tér - Radnóti Gimnázium - MÁV Igazgatóság - Jégkunyhó - Dugonics tér - Központi Egyetem. A követési idő 10 és 20 perc, munkaszüneti napokon 20 perc volt.